Budujemy w dwóch sprawdzonych, ciepłych i trwałych technologiach.
Wybór należy do Ciebie!

Murowanie tradycyjne z pustaka ceramicznego na zaprawie cementowej

To najstarsze materiały do murowania ścian, które do tej pory nie straciły na popularności. Wyrabia się je z ceramiki, która powstaje z wypalonej w wysokiej temperaturze gliny. Z ceramiki formuje się wyroby pełne i drążone.

Ceramika jest materiałem trwałym, powstałym z naturalnych surowców, dzięki czemu jest antyalergiczna i nadaje pomieszczeniom naturalny mikroklimat

Wykorzystanie tradycyjnego, naturalnego surowca gwarantuje „oddychanie ścian”, czyli dyfuzja pary wodnej. Mikroskopijne pory w ceramice sprzyjają wchłanianiu nadmiaru wilgoci z powietrza wewnątrz budynku i oddawaniu jej, gdy powietrze jest zbyt suche. Zapobiega to zawilgoceniu ścian, rozwoju pleśni i grzybów oraz utrzymuje wilgotność powietrza na stałym, optymalnym dla człowieka poziomie.

Decydując się na budowę z pustaka ceramicznego, możesz zdecydować się na:

  • tradycyjny pustak ceramiczny,
  • nowoczesny pustak ceramiczny – poryzowany,
  • DryFix – murowanie pustaków ceramicznych na pianokleju.

Murowanie nowoczesne z pustaka ceramicznego PORYZOWANEGO

Ceramika poryzowana to nowoczesne materiały do budowy ścian domu. Wszystkie zalety tradycyjnie produkowanych wyrobów ceramicznych zostały dzięki procesowi poryzacji wzmocnione – to materiał m.in. cieplejszy, lepiej „oddychający”, bardziej precyzyjny wymiarowo, łatwiejszy w stosowaniu i bardziej ekonomiczny podczas budowy i eksploatacji domu.

Czym jest poryzacja

Produkcja ceramiki poryzowanej w stosunku do ceramiki tradycyjnej wprowadza dodatkowy etap. Glina, zanim trafi do urządzeń formujących, jest mieszana z mączką drzewną lub trocinami. W piecu, w bardzo wysokiej temperaturze ulegają one spaleniu, pozostawiając w spieczonej glinie mikropory, czyli miniaturowej wielkości puste przestrzenie wypełnione powietrzem. To dzięki nim pustaki są lżejsze i mają znacząco lepszą izolacyjność cieplną niż tradycyjna ceramika.

Poryzacja pozwala także utrzymać stabilną wilgotność powietrza na poziomie zbliżonym do warunków naturalnych. Dzięki temu nie dochodzi do zawilgocenia ścian i rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia pleśni i grzybów.

Murowanie energooszczędne na zaprawie cienkowarstwowej z betonu komórkowego

BETON KOMÓRKOWY to niewątpliwie jeden za najbardziej popularnych materiałów stosowanych w budownictwie. Jego porowata budowa sprawia, ze jest to materiał lekki, oraz posiada odpowiednie cechy izolujące a przy tym nie jest podatny na mróz, ogień i korozję.

Zalety bloczków z betonu komórkowego:

  • Izoluje ciepło a do tego jest wytrzymały na ściskanie oraz napierania. Odporność ogniowa trwa aż do 4 godzin.
  • Dzięki zastosowaniu zaprawy cienkowarstwowej, zmniejszają się mostki termiczne.
  • Jest to materiał wysoce uniwersalny, który znajduje częste zastosowanie w budownictwie jedno i wielorodzinnym.

Zastanawiasz się, którą technologię wybrać?

Zostaw maila do siebie z prośbą o wycenę, a otrzymasz propozycję w 2 wariantach technologicznych. Przedstawimy zalety każdej z nich i uzyskasz wsparcie naszego doświadczonego zespołu architektów, którzy pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązania.

Chodzi Ci po głowie budowa domu?
Zbudujesz go z nami!